Hakkımızda

Hakkımızda

AYKUT BORA
Kurucu / Danışman

DENEYİM
Sırasıyla Bandırma Kimyevi Gübre Sanayi ve Abdi İbrahim İlaç’ta İnsan Kaynakları Müdürü görevini üstlendi. 2000 yılında göreve başladığı ilaç sektörünün lider firmalarından Bilim İlaç’ta İnsan Kaynakları Direktörü olarak EFQM Mükemmellik Modeline (European Foundation For Quality Management ) bağlı insan kaynakları yönetiminin bütün süreçlerini uluslararası standartlarda deneyimledi ve 2013 yılına kadar kariyeri için çok önemli olan bu yolculuğu yaptı.

Bu dönemde;

  • 2006 yılında Kalder “Ulusal Kalite Büyük Ödülü” , 
  • 2010 yılında  Tüsiad-Sabancı Üniversitesi tarafından verilen yılın “En Rekabetçi Şirket Ödülü” ,
  • KalDer tarafından verilen ulusal kalite “Mükemmellikte Süreklilik Büyük Ödülü” ,
  • European Business Awards tarafından Avrupa’nın en iyi iş modeli olan şirketi olarak “Ruban d’Honneur Ödülü”  

2011 Yılında Avrupa’nın en iyi  yönetilen şirketi olarak “EFQM Avrupa Kalite Ödülü” ve aynı zamanda 4 kategoride “başarı ödülü” ile taçlandırılan kuruluşun uyguladığı değişim yönetiminde önemli sorumluluklar aldı.

Son olarakda, Yaşar Şirketler Topluluğu’nda tüm şirketlerin insan kaynakları yönetiminden sorumlu İnsan Kaynakları Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi.

GÖNÜLLÜLÜK
Bir sivil toplum gönüllüsü olarak,halen Türkiye İnsan Yönetimi Derneği Peryön’ün Yönetim Kurulu Üyesi.

Özel Sektör Gönüllüler Derneği, Sürdürülebilir Kalkınma Derneği, Türkiye Etik ve İtibar Derneği ve Bilim İlaç Toplum Gönüllüleri Platformu üyeliğide bir dönem inisiyatif aldığı diğer sivil toplum kuruluşları.

KOÇLUK
2011 yılında Kanada merkezli Adler International Coaching’in profesyonel koçluk programını tamamladı.

 

ALİ ESEN
Danışman

DENEYİM

Kariyerinin iki önemli durağı olan Tüpraş ve özellikle Beksa Çelik Kord A.Ş ‘nin Teknoloji ve Kalite yönetimi süreçlerinin yapılandırılması ve yönetilmesinde  üst düzey sorumluluklar üstlendi. Sonrasında, Beksa Çelik Kord A.Ş ‘in kuruluş aşamasında göreve başlamış Teknoloji ve Kalite Direktörü olarak şirket strateji ve politikalarının belirlenmesi,kaynak tahsisi ve planlaması ile iş hedeflerinin başarılmasında önemli sorumluluklar alarak şirketin büyümesine katkılarda bulunmuştur.

Beksa Çelik Kord A.Ş ‘nin EFQM Mükemmellik Modeline bağlı Toplam Kalite Yönetimi uygulamalarında kilit rol oynamış ve Avrupa Kalite Ödül sürecinde  uzun bir dönem  Değerlendirici ve Baş Değerlendirici olarak görev yaparak farklı sektörlerde yer alan Avrupadaki şirketlerin EFQM uygulamaları ile Beksa Çelik Kord A.Ş‘de  Sabancı Holding A.Ş'nin Belçikalı iş ortağı N.V Bekaert S.A‘nın Avrupa , Amerika ve Japonya'da faaliyet gösteren fabrikalarında katıldığı teknik ve yönetsel eğitimler ve toplantılar kanalıyla anılan fabrikalardaki yapılanma ve yönetim şekillerini yakından izledi.

1998 yılında Avrupa Kalite Büyük Ödülünü almaya hak kazanan Beksa Çelik Kord A.Ş’nin elde ettiği ‘’Beksa Başarı Öyküsünü ‘ Avrupa’nın çeşitli başkentlerinde sunmuştur.

Son olarakta Şişecam–Trakya Düz Cam fabrikasının İnsan Kaynakları Müdürü olarak şirket hedefleri doğrultusunda insan kaynakları stratejileri ve süreçlerinin  hazırlanması ve yönetilmesi alanlarında sorumluluklar üstlenmiştir.

DİĞER

EFQM ( European Foundation forQuality Management ) – Avrupa Kalite Ödül  Değerlendirici ve Baş Değerlendiricisi

TUSİAD – KalDer Ulusal Kalite Ödül Değerlendiricisi

KalDer ( Türkiye Kalite Derneği ) İcra Kurul Üyesi ve İş Mükemmelliği Eğiticisi